ARD323-W2(868) - AirShield wireless magnetic detector, 1 input, temperature measurement
Wireless magnetic detector with ambient temperature measurement, the possibility of placement on all types of doors and windows except metal ones, the possibility of connecting another 1 wired detector or other peripherals, the system recognizes in...
Product code: 2308-297 EAN: 6923172504746 Producer: DAHUA
Only registered customers can view the price and make a purchase. More info.
- Description
- Product inquiry
Wireless magnetic detector with ambient temperature measurement, the possibility of placement on all types of doors and windows except metal ones, the possibility of connecting another 1 wired detector or other peripherals, the system recognizes in which of the connected zones an alarm has occurred, LED status indicator, tamper protection against unauthorized manipulation, two-way wireless technology 868 MHz, data transmission security AES-128, transmission distance: 1200 m at visible distance, remotely configurable via app, easy installation, power supply: 1x battery: CR123A, service life 4 years with NO input, 2 years with NC input .
| Type of device | wireless magnetic opening detector with 1 wired input |
| Power supply | 1x battery: CR123A, lifespan 4 years with NO input, 2 years with NC input |
| Frequency | 868 MHz, AES-128 encryption |
| Signal range | up to 1200 m (with visible distance) |
| LED indicator | LED status indicator |
| Inputs | 1 input for wired detectors or other peripherals |
| Tamper | protection against unauthorized manipulation |
| Installation | for doors and windows (except metal ones) |
| Design of the cover | plastic |
| Color | white |

Camera traps
Hunting optics
Inspection cameras
Chimney needs
OXE Power
Camera systems
Security systems
Access systems
Fire alarm
Structured cabling
Telecommunication
Other electronics



















