AC-160-C - wireless relay for K68
The wireless multifunction relay is a component of the JABLOTRON 100+ system. In case of learning to the control panel, the relay copies the selected PG outputs. Type of device wireless relay to K68 Power supply 100-230 V / 50-60 Hz Antenna internal...
Product code: 0102-292 EAN: 8595614115155 Producer: JABLOTRON
Only registered customers can view the price and make a purchase. More info.
- Description
- Product inquiry
The wireless multifunction relay is a component of the JABLOTRON 100+ system. In case of learning to the control panel, the relay copies the selected PG outputs.
| Type of device | wireless relay to K68 |
| Power supply | 100-230 V / 50-60 Hz |
| Antenna | internal |
| Communication protocol | 868.1 MHz, Jablotron protocol |
| Maximum output load | max. 16 A - resistive load |
| Maximum output load | max. 8 A - inductive, capacitive load |
| Maximum output load | 250 V AC / 24V DC |
| Maximum output load | max. 1000 W - halogen lighting |
| Maximum output load | 384 W - DC |
| Cross section of veins | max 2 x 1.5 mm2 |
| Cross section of veins | max. 1 x 2.5 mm2 |
| Cover | IP 20 |
| Module color | white |

Camera traps
Hunting optics
Inspection cameras
Chimney needs
OXE Power
Camera systems
Security systems
Access systems
Fire alarm
Structured cabling
Telecommunication
Other electronics



















