31211, FAB Profi - el. reversible opener 12 V DC
Electromechanical lock Assa Abloy, which passes through the upper latch of a conventional lock and is mounted in the door frame. After applying voltage LOCKED, disconnecting the voltage unlocks it. The delivery includes a long front panel, which is...
Product code: 2008-032 EAN: 8595584656030 Producer: ABLOY
- Description
- Product inquiry
Electromechanical lock Assa Abloy, which passes through the upper latch of a conventional lock and is mounted in the door frame. After applying voltage LOCKED, disconnecting the voltage unlocks it. The delivery includes a long front panel, which is used to attach the lock to the door frame.
| Type | reverse electromechanical lock |
| Power supply | 12 V DC |
| Current consumption | 170 mA |
| Door lock opening time | without limits |
| Properties | breakage resistance 285 kg |
| Properties | adjustable latch range 4 mm |
| Front panel | part of the shipment |
| Package contents | lock, long bar |

Camera traps
Hunting optics
Inspection cameras
Chimney needs
OXE Power
Camera systems
Security systems
Access systems
Fire alarm
Structured cabling
Telecommunication
Other electronics



















